Filia nr 11

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieści się przy ulicy Kopernika 3 (osiedle H, obok placu Konstytucji 3 Maja).

W ofercie biblioteki znajduje się księgozbiór literatury pięknej, tj.:  powieść obyczajowa, historyczna, wojenna, biograficzna, sensacja, kryminał, thriller, thriller medyczny, fantasy i science fiction, romans oraz kanon literatury światowej. Prócz beletrystyki biblioteka posiada także poradniki psychologiczne, medyczne, kulinarne, najnowsze reportaże, biografie, w tym wspomnienia z okresu II wojny światowej,  wydania dotyczące naszego miasta tzw. „Regionalia” oraz publikacje z takich dziedzin jak: sport, alpinistyka, sztuka, rzemiosło artystyczne. Dla seniorów oraz wszystkich osób z wadami wzroku na bieżąco wzbogacamy księgozbiór o nowości wydawnicze z dużą czcionką. Dzieciom proponujemy zarówno literaturę edukacyjną,  jak i najciekawsze i najmodniejsze opowiadania, fantastykę, powieści przygodowe, komiksy. Natomiast dla najmłodszych adeptów czytania przygotowaliśmy książki bogato ilustrowane, z popularnych serii wydawniczych oraz propozycje do czytań metodą sylabową. Najmłodsi czytelnicy odnajdą w naszej bibliotece,  nie tylko świat książek, ale także miejsce, w którym w przyjaznym otoczeniu można tworzyć,  grać i bawić się uczestnicząc w takich zajęciach jak „Ferie z coolturką”, „Wakacje z coolturką”,  czy korzystając z udziału w warsztatach kreatywnych „Twoje ręce i coś więcej”. Wszystkim swoim czytelnikom filia udostępnia stanowisko komputerowe z dostępem do sieci Internet oraz wypożycza gry planszowe. Od 22 lat biblioteka angażuje się w promocję młodych talentów i tyskich twórców sztuki nieprofesjonalnej, poprzez działalność wystawienniczą „Galerii Prowizorka”.  

Bibliotekarze filii nr 11 informacji udzielają pod nr tel. 32 218 14 53 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej  filia11@mbp.tychy.pl

godziny otwarcia: >>>>>

kontakt: >>>>>

Galeria

  • Powiększ zdjęcie filia 11
  • Powiększ zdjęcie filia 11
  • Powiększ zdjęcie filia 11